Štatút Park film fest
INTERNATIONAL FILM FESTIVAL TRENČIANSKE TEPLICE 2017


Minister kultúry Marek Maďarič udelil Park Film Festu už po druhý krát záštitu Ministerstva kultúry

Park Film Fest

Trenčianske Teplice stavia na dlhoročnej filmovej tradícii tohto kúpeľného mesta a prepája ju s mladým, progresívnym a aktívnym myslením o filme. Najdôležitejší je pre nás autorský film a jeho schopnosť pozitívne pôsobiť na spoločnosť. Práve preto dávame slovo ženám, študentom, netradičným formátom a predovšetkým diskusii o filme. To všetko sa odohráva okrem kinosál  aj pod holým nebom, v parku, na zrekonštruovanom kúpalisku Žaba a v ďalších netradičných priestoroch.

Súťažná sekcia Jej pohľad

je medzinárodná súťažná sekcia v ktorej chceme poukázať na tvorbu výnimočných ženských režisérok.  Je to jediná sekcia tohto druhu na Slovensku. Fókus je zameraný na inšpiratívnu a priekopnícku ženskú tvorbu, ktorá sa vymyká klasickým očakávaniam a zaujme inakosťou, invenciou, poetikou , prudkým humorom  či drzosťou. Medzi tohotoročnými lahôdkami si môžete pozrieť ženský horor, ktorý sa stal senzáciou v Cannes, či citlivú drámu s prvkami rozprávkového surrealizmu. Niektoré z filmov na festival prídu predstaviť  ich stvoriteľky či múzy osobne. Pripravte sa na smršť divokého estrogénu.

Súťažná sekcia Veľké nádeje

Mnohí slávni filmári nakrútili verejnosti neznáme skvosty už počas štúdia na filmových vysokých školách. A nie len preto sa oplatí sledovať a podporovať študentskú filmovú tvorbu. Súťažná sekcia európskych študentských filmov je tou pravou diváckou voľbou pre všetkých, čo túžia zažiť niečo nové, odvážne a neopozerané. Filmy do súťaže nominovali národní zástupcovia European Film Promotion - medzinárodná sieť organizácií na propagáciu a marketing európskej kinematografie vo svete.

Brazil Visual

Sekcia Brazil Visual, prenesie návštevníkov festivalu do krajiny s exotickou kultúrou a pritom problémami a radosťami aké má ktokoľvek z nás. Päť súčasných filmových titulov priblíži slovenskému divákovi osobnosti tejto prekvitajúcej kinematografie a prenesie ho do brazílskych rodín, tajomstiev a histórie. Ponúkneme vám filmy, ktoré dobíjajú najprestížnejšie festivaly a zároveň srdcia divákov. Okrem premietaní v kinosálach zažijete Brazíliu aj v parku, prostredníctvom čítania z diela zakladateľa brazílskej modernej literatúry Machada de Assisa, capoeiry či pri ochutnávaní exotického občerstvenia. Načo kupovať letenky do Rio de Janeira, keď stačí zavítať do Trenčianskych Teplíc? Sekcia vznikla ako špeciálny  4.  ročník prehliadky brazílskych filmov a je zostavená v spolupráci s Portugalským inštitútom a Veľvyslanectvom Brazílie v Bratislave.

Iná Európa: Katalánsko

Prehliadka filmov Iná Európa pod taktovkou Javiera García Puerto , odborného garanta a kurátora sekcie , tento rok prináša špičku filmovej tvorby z prímorského Katalánska.  

Katalánci sú najproduktívnejšou časťou Španielska čo sa filmovej tvorby týka. To sa odráža aj v kvalite ich snímok.

Návštevníkom nášho festivalu chceme predstaviť to najlepšie čo za posledné roky v tomto kurióznom kúsku sveta vzniklo. Cenami ovenčené diela sú nabité slnkom, láskou , humorom i hlbokými myšlienkami. Nechajte sa opojiť voňavým vínom, langustami, divokým tancom a temperamentnými vzťahmi.

Počas festivalu budete mať možnosť spoznať aj niektorých tvorcov a protagonistov vybraných filmov. Pripadne si tie divoké tance s nimi zatancovať na živo na Žabe či v Kúpeľnej dvorane.